TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ
ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI

19 HAZİRAN 2018 SALI  

HAKKIMIZDA MEVZUAT YAYINLAR KOMİSYONLAR TUPOB KOLOKYUM
ADANA  ANKARA  ANTALYA  BURSA  DİYARBAKIR  İSTANBUL  İZMİR  KAYSERİ  KONYA  MUĞLA  SAMSUN  TRABZON
SPOBİS ÜYE GİRİŞİ SPOBİS PERSONEL GİRİŞİ

GENEL MERKEZ 

 
 
b_haber_bulteni.gif, 3,9kB
b_haber_bulteni.gif, 3,9kB
b_haber_bulteni.gif, 3,9kB

      DŞG 40. KOLOKYUMU ŞEHİRCİLİK VE EĞİTİMİ (2016) DŞG GÜNLÜĞÜ

KOLOKYUM GİRİŞ SAYFASI

8 KASIM DÜNYA ŞEHİRCİLİK GÜNÜ 8. TÜRKİYE ŞEHİRCİLİK KONGRESİ VE TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI 2. ÖĞRENCİ KURULTAYI ANKARA`DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

8 Kasım Dünya Şehircilik Günü kapsamında 5 yılda bir gerçekleştirilen Türkiye Şehircilik Kongresi bu yıl TMMOB Şehir Plancıları Odası ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü işbirliği ile Ankara`da düzenlendi. "Şehircilik ve Eğitimi" teması ile gerçekleştirilen Dünya Şehircilik Günü 8. Türkiye Şehircilik Kongresi 7-8-9 Kasım 2016 tarihlerinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi`nde gerçekleştirildi. Bu sene düzenlenen kongre kapsamında ayrıca 6 Kasım 2016 tarihinde Türkiye genelinden 19 Üniversiteden 300`ün üzerinde öğrencinin katılımıyla  Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Amfisinde "Şehircilik ve Eğitimi" teması ile TMMOB Şehir Plancıları Odası 2. Öğrenci Kurultayı gerçekleştirildi.

Kurultay, öğrenci arkadaşlarımız adına Çankaya Üniversitesi`den Cihat Baluken, Ankara Şube Başkanımız Emre Sevim ve Oda Genel Başkanımız Orhan Sarıaltun`un açılış konuşmalarıyla başladı. Açılış konuşmalarının ardından Odamız İzmir Şubesi İkinci Başkanı Uğur Bayrak`ın oturum başkanlığında, Kurultay öncesinde Ankara Şube Öğrenci Komisyonumuzun hazırladığı ve Türkiye genelinden 626 Şehir ve Bölge Planlama lisans ve yüksek lisans öğrencisinin cevaplandırdığı ve öğrencilerin şehircilik eğitimine bakış açısını ve yaşadığı problemleri belirlemeyi amaçlayan anket sonucunun sunumunu Çankaya Üniversitesi`nden Cihat Baluken, Orta Doğu Teknik Üniversitesi`nden Tunca Beril Başaran ve Gazi Üniversitesi`nden Ege İmren gerçekleştirdi. Öğrenci Kurultayı`nın ikinci oturumunda ise "Şehircilik Eğitiminde Ekoller" başlığı altında değişim programları vasıtasıyla yurtdışında şehircilik eğitimi almış öğrenci arkadaşlarımız sunumlarını gerçekleştirdiler. Orta Doğu Teknik Üniversitesi`nden Elif Dila Ergenekon İtalya, Dokuz Eylül Üniversitesi`nden Neriman Eroğlu Polonya ve yine Orta Doğu Teknik Üniversitesi`nden Duygu Kalkanlı`nın İngiltere`deki şehircilik eğitimini anlattığı sunumlarla Kurultayın ikinci oturumu tamamlandı. Öğrenci Kurultayının öğleden sonraki ilk oturumu Odamız Ankara Şube Yönetim Kurulu üyesi Deniz Kimyon`un moderatörlüğünde Odamız Ankara, İstanbul ve İzmir Şubeleri Öğrenci Komisyonlarının etkinlik ve faaliyetlerini aktardıkları sunumlar ile tamamlandı. İzmir Şube Öğrenci Komisyonumuzun sunumunu Dokuz Eylül Üniversitesi`nden Gürkan Ergin ve Ilgaz Su Aktaş, İstanbul Şube Öğrenci Komisyonumuzun sunumunu Yıldız Teknik Üniversitesi`nden Emel Çatalcalı ve Bilal Seyhan ve Ankara Şube Öğrenci Komisyonumuzun sunumunu da Orta Doğu Teknik Üniversitesi`nden Delal Doğan gerçekleştirdiler. Öğrenci Kurultayı komisyon sunumlarının ardından verilen ara sonrasında yapılan forum ile tamamlandı. Kurultay sırasında yapılan tartışmalar ve getirilen öneriler sonucu, öğrenci arkadaşlarımız tarafından Kongremizin ikinci gününde gerçekleştirilen öğrenci panelinde TMMOB Şehir Plancıları 2. Öğrenci Kurultayı Sonuç Bildirgesi okundu.

 

"Şehircilik ve Eğitimi" teması ile 7-8-9 Kasım 2016 tarihlerinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi`nde gerçekleştirilen Dünya Şehircilik Günü 8. Türkiye Şehircilik Kongresi çerçevesinde; iki farklı salonda 52 bildirinin sunulduğu 14 oturum, 2 panel ve Öğrenci Projeleri Yarışması sergisi gerçekleştirildi.

1500`ün üzerinde kayıtlı katılımcıya ulaşan Kongre açılışında, Ankara Şube Başkanımız Emre Sevim, Oda Genel Başkanımız Orhan Sarıaltun, ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölüm Başkanı Prof. Dr. Çağatay Keskinok birer açılış konuşması yaptı. Açılış konuşmaları sonrasında Oda Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan "Dünya Şehircilik Günü Bildirgesi" Odamız Genel Sekreteri Hüseyin G. Çankaya tarafından okunarak kamuoyu ile paylaşıldı. Dünya Şehircilik Günü Bildirgesinin sunulması sonrasında Prof. Dr. Baykan Günay 8. Türkiye Şehircilik Kongresi`nin "Şehircilik Eğitiminde Planlama-Tasarım İkilemi" başlıklı çerçeve bildirisini sundu.

 

 

Açılış Oturumu;

Çerçeve bildirinin sunulması sonrasında ODTÜ Mimarlık Amfisi`nde Prof. Dr. Baykan GÜNAY`ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen Açılış Oturumu`nda Prof. Dr. Serap KAYASÜ "21.Yüzyılda Kentin Dinamikleri ve Şehircilik Eğitimi" başlıklı, Saffet ATİK "Kamu Kurumlarında Şehircilik Eğitimi" başlıklı, Prof. Dr. Tamer GÖK "Mersin‘de Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Nasıl Kuruldu?" başlıklı ve Emre SEVİM "Şehir Plancıları Odası‘nın Şehircilik Eğitimine Katkıları ve Öğrenci Etkinlikleri" başlıklı sunumları yaptıkları oturumun sonunda, soru-cevap bölümü ile katılımcılara söz verildi.

 

 

Birinci Gün Oturumları;

İlk gün oturumlarına, verilen yemek arasından sonra Mimarlık Amfisinde Oda Genel Başkanımız Orhan SARIALTUN moderatörlüğünde gerçekleştirilen "40. Yılında Dünya Şehircilik Günü Kolokyumları" başlıklı oturumla devam edildi. Oturumda; Dünya Şehihircilik Günü Türkiye Daimi Komitesi Eski Başkanı Prof. Dr. Mehmet ÇUBUK, TMMOB Şehir Plancıları Odası 6. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Selman ERGÜDEN, TMMOB Şehir Plancıları Odası 19. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Necati UYAR ve "Dünya Şehircilik Günü Kolokyum Buluşmaları`nın 40 Yıllık Mirasında Şehirciliğin İzini Sürmek" başlıklı bildirileriyle Özge GÜRBÜZ ve Akif Burak ATLAR sunumlarını gerçekleştirdiler.

Verilen aranın ardından Prof. Dr. Tamer GÖK moderatörlüğünde başlayan "Şehircilik Ve Şehircilik Eğitiminin Geleceği" başlıklı ikinci oturumda; Yrd. Doç. Dr. Tolga LEVENT tarafından "Planlama Eğitiminin Geleceği: Bağlam, Kent ve Planlama Alanlarındaki Değişmelere Bağlı Bir Değerlendirme", Yrd. Doç. Dr. Olgu ÇALIŞKAN tarafından "İmgelem Mühendisliği: Gelecekçi Şehircilik İçin Bilişsel Yöntem Önerisi", Arş. Gör. Zeynep ELBURZ ve Ezgi ACER tarafından "Meslek Seçimine Etki Eden Faktörlerin Değişimi: Şehir ve Bölge Planlama Örneği" ve Arş. Gör. Mete Korhan ÖZKÖK tarafından "Planlama Öğrencileri Gözünden Kent Kavramına Yönelik Bir Değerlendirme" başlıklı bildiriler sunuldu. Bu oturuma paralel olarak ODTÜ Mimarlık Fakültesi Kubbealtı Salonu`nda Türkiye Planlama Okulları Birliği oturumu gerçekleştirildi.

 

 

Ödül Törenleri, Sergi Açılışı ve Kokteyl;

Yapılan sunumların ardından, ODTÜ Mimarlık Amfisi`nde TMMOB Şehir Plancıları Odası Meslekte 25. Yıl Plaket Töreni, TUPOB Öğrenci Bitirme Projesi Yarışması Ödül Töreni ve Dünya Şehircilik Günü Kolokyumu Afişi Tasarım Yarışması Ödül Töreni gerçekleştirildi. Ödül törenlerinin ardından kongrenin ilk günü sonunda "Planlama Öğrencileri Bitirme Projesi Yarışması"na katılan projelerin sergi açılışı ve kokteyl gerçekleştirildi.

İkinci Gün Oturumları;

Kongrenin ikinci gün oturumları ODTÜ Mimarlık Amfisi`nde Doç. Dr. Osman BALABAN moderatörlüğünde "Toplumsal Sorunlar, Yönetsel Süreçler Ve Şehircilik" başlıklı oturum ile başladı. Oturumda; Yrd. Doç. Dr. Fikret ZORLU "Ayrışan Kentin Biçimlenişine Yönelik Bir Kentsel Planlama Çerçevesi" başlıklı, Yrd. Doç. Dr. Elif KISAR KORAMAZ ve Prof. Dr. Ayşen AKPINAR "Tasarım Eğitimini Kurgularken Üst Ölçekli Planlama Sorgulamalarıyla Yola Çıkmak: Osmaneli Tasarım Atölyeleri Deneyimi" başlıklı, Arş. Gör. Duygu CİHANGER "Mekanda Kendiliğindenlik: Şehircilik, Uzmanların Eğitimi ile Sınırlandırılabilir mi?" başlıklı ve Yrd. Doç. Dr. Yasemin Ç. ÖZSERVET ve Semra BOZ "Yerel Yönetimler, Şehircilik ve Eğitim Konusunun İstanbul Örneğinde İncelenmesi" başlıklı bildirilerinin sunumumlarını gerçekleştirdiler.

Verilen aranın ardından ODTÜ Mimarlık Amfisi`nde "Şehircilik Eğitimi Ve Şehircilik Okulları-I" başlıklı 4A oturumu Doç. Dr. Semahat ÖZDEMİR moderatörlüğünde başladı. Oturumda; Yrd. Doç. Dr. Gül CEPHANECİGİL ve Dr. Pelin KOTAS "Türkiye`deki Şehircilik Eğitiminde Öncü Bir Figür olarak Celal Esad Arseven" başlıklı, Yrd. Doç. Dr. Seval CÖMERTLER "55. Yılında Türkiye`de Şehir ve Bölge Planlama Bölümleri" başlıklı, Dr. Burak BÜYÜKCİVELEK "Planlama Eğitimi Üzerine Güncel Tartışmalar ve Türkiye`de Planlama Eğitimi" başlıklı, Yrd. Doç. Dr. Doğan DURSUN "Türkiye de Yüksek Öğretim Politikası ve Yeni Kurulan Şehir ve Bölge Planlama Bölümleri: Atatürk Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Deneyimi" başlıklı bildirilerini sundular.

 

 

4A oturumuna paralel olarak Kubbealtı salonunda Prof. Dr. Serap KAYASÜ moderatörlüğünde düzenlenen "Şehircilik Eğitimi Ve Şehircilik Okulları" başlıklı 4B oturumunda Ezgi KÜÇÜK ve Başak ATAN tarafından "Planlama ve Mimarlıkta İdeal Arayışı: Mekân, Algı, Eğitim" başlıklı, Ender İPLİKCİ tarafından "Kent Senfonileri: "Modern Kenti" Sinema Aracılığıyla Okumak" başlıklı, Yrd. Doç. Dr. Methiye Gül ÇÖTELİ tarafından "Kent Planlamada Sanat Tarihi Eğitimi Olmalı mı? Olmamalı mı?" başlıklı ve Arş. Gör. Onur TÜMTÜRK tarafından "Kalem ile Düşünmek: Yaratıcı ve Düşünsel Bir Tasarım Yöntemi Olarak Görsel Düşünme" başlıklı bildiri sunuşları gerçekleştirildi.

Verilen öğre arasının ardından Mimarlık Amfisinde Doç. Dr. Kübra CİHANGİR ÇAMUR moderatörlüğünde gerçekleştirilen "Şehircilik Eğitimi, Meslek Etiği ve Hukuk" başlıklı 5A oturumunda, Arş. Gör. Deniz KİMYON tarafından "Süreklilik ve Süreksizlik: Mesleki Etik Sorunsalı ve Yeni Bir Sorunlu Üslup Olarak Mükerrer Planlar Değerlendirmesi" başlıklı, Yrd. Doç. Dr. Fikret ZORLU tarafından "Türkiye`de Kentsel Planlama Alanında Hak, Kamu Yararı ve Adalet İdelerinin Hukuk Felsefesi Açısından İncelenmesi" başlıklı, Arş. Gör. Özlem ÇALIŞKAN ve Arş. Gör Caner Murat DOĞANÇAYIR tarafından "Planlama Eğitiminde Kamu Yararı Kavramına Sosyal Adalet Teorisi Çerçevesinden Bakmak" başlıklı ve Ayhan ERDOĞAN tarafından "Değişen - Dönüşen Planlama Pratiklerinin, Mesleki Etik Çerçevesinden Değerlendirilmesi" başlıklı bildiri sunumları yapıldı.

5A oturumuna paralel olarak Kubbealtı salonunda Yrd. Doç. Dr. Doğan DURSUN moderatörlüğünde Şehircilik Eğitimi Ve Şehircilik Okulları başlıklı 5B oturumu gerçekleştirildi. Oturumda; Yrd. Doç. Dr. H. Meltem GÜNDOĞDU ve Arş. Gör. Yunus ÇOLAK "Planlama Öğrencilerinin Değerlendirmeleri Çerçevesinde Planlama Kuramları Eğitimini Yeniden Düşünmek" başlıklı, Öğr. Gör. Dr. Nilüfer GÜRER "Planlama Eğitiminde Öğrenci Bakış Açısı ile Yaşanılan Zorluklar ve Öğrenci Algısındaki Değişim" başlıklı, Mehmet Nazım ÖZER ve Gamze ÖZER "Kentsel Gelişme Sürecinde Kentsel Tasarımın Yeri; Hafencity Örneği" başlıklı ve Arş. Gör. Sıla Ceren VARIŞ ve Milan HUSAR "Slovakya ve Türkiye`de Planlama Eğitiminin Karşılaştırmalı Analizi" başlıklı bildirilerinin sunuşlarını gerçekleştirdiler.

Öğrenci Paneli;

İkinci gün öğleden sonra gerçekleşen paralel oturumlar sonrasında, günün son oturumu olan öğrenci paneli Ankara Şube Başkanımız Emre Sevim`in moderatörlüğünde Mimarlık Amfisi`nde gerçekleştirildi. Oturum 4-5-7-8 Kasım tarihlerinde Arş. Gör. Duygu Cihanger ve Arş. Gör. Nihan Oya Memlük yürütücülüğünde Türkiye genelinden 19 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen "Mahalle Atölyesi: Mekanı, anında, yerinde ve birlikte düşünmek" başlıklı Öğrenci Çalıştayı`nın sonuç ürünlerinin sunuşlarının yapılmasıyla başladı. Sunumların ardından 6 Kasım tarihinde gerçekleştirilen 2. Öğrenci Kurultayı Sonuç Bildirgesi okunarak kamuoyu ile paylaşıldı ve ardından salondaki öğrenci arkadaşlarımızın da katılımıyla verimli bir tartışma gerçekleştirildi.

 

 

 Üçüncü Gün Oturumları;

Kongrenin son günü Prof. Dr. Ela BABALIK SUTCLIFFE`in oturum başkanlığında "Meslek İçi Eğitim" konu başlığında gerçekleştirilen oturumun Mimarlık Amfisi`nde yapılması ile başladı. Oturumda; TMMOB Şehir Plancıları Odası - İstanbul Şubesi Çalışma Koşulları ve Özlük Hakları Komisyonu tarafından "Şehir Plancıları Anket Çalışması Sonuçları", Arş. Gör. Dr. Gözde EKŞİOĞLU ÇETİNTAHRA, Arş. Gör. Burçin HEPGÜZEL ve Öğr. Gör. Dr. Levent ÜNVERDİ tarafından "Şehircilik Eğitiminde Kurum / Büro Stajının Meslek Algısına Farklı Açılardan Etkisi" başlıklı, Müberra Cansu İŞVEN ve Doğan GÜNEY tarafından "Coğrafi Bilgi Sistemleri Uzmanlık Alanının Şehir Planlama Meslek Alanı Tarafından İçselleştirilmesi" başlıklı ve Yrd. Doç. Dr. Ebru KAMACI KARAHAN ve Arş. Gör. Ayşe ERKARA tarafından "Şehircilik Eğitiminin Uygulama Kanalları: Stajlar" başlıklı bildirilerin sunuşu gerçekleştirildi.

Verilen aranın ardından Prof. Dr. Zekai GÖRGÜLÜ`nün oturum başkanlığını yaptığı "Şehircilik Eğitiminde Diğer Disiplinler" başlıklı 7A oturumunda; Dr. Gözdem ÇELİKKANAT AYSU "Şehircilik Eğitiminde İletişim Bilimlerinin Yeri Üzerine" başlıklı, Doç. Dr. Kevser ÜSTÜNDAĞ, Yrd. Doç. Dr. Melih BİRİK ve Arş. Gör. Ahmetcan ALPAN "Planlama Eğitiminde Temel Tasarım" başlıklı, Doç. Dr. T. Kerem KORAMAZ "Şehir Planlama Eğitiminde Teknoloji Konusu: ‘SBP624e Ict In Urban Plannıng` Dersi Örneği" başlıklı ve Dr. Açalya Alpan ve Dr. Aybike Ceylan Kızıltaş "Kentsel Tasarım ve Kentsel Koruma Eğitiminde Kent Morfolojisinin Rolü" başlıklı bildirilerin sunuşunu gerçekleştirdi.

7A oturumuna paralel olarak Prof. Dr. Nil UZUN moderatörlüğünde "Şehircilik Eğitiminde Diğer Disiplinler" başlıklı 7B oturumu Kubbealtı salonunda gerçekleştirildi. Oturumda; Yrd. Doç. Dr. Burcu ÖZDEMİR SARI "Kent ve Bölge Planlama Alanına Ekonomi Disiplininin Sağlayabileceği Katkılar Üzerine Bir Değerlendirme" başlıklı, Yrd. Doç. Dr. Binali TERCAN "Türkiye`de Kırsal Planlamanın Planlama Eğitimindeki Yeri ve Önemi" ve Yrd. Doç. Dr. Suna ÖZDEMİR "Bölge Planlama Alanında Farklı Disiplinlerin Rolü ve Planlama Alanına Yansımaları" başlıklı bildirilerini sundular.

 

Kongrenin son gününde devam eden öğleden sonra oturumlarından 8A oturumu "Şehircilik Ve Doğal Çevre" Prof. Dr. K.Mert ÇUBUKÇU moderatörlüğünde Mimalık Amfisinde başladı. Oturumda; Yrd. Doç. Dr. Neslihan KULÖZÜ ve Arş. Gör. Yaşar OKUDAN "Doğal Çevre ve Planlama Eğitimindeki Yeri" başlıklı, Doç. Dr. Gamze YÜCEL IŞILDAR "Şehir Planlama Eğitimi`ne "Çevrecilik" Kavramının Entegrasyonu" başlıklı, Arş. Gör. Aynur ULUÇ ve Doç.Dr. A. Güliz BİLGİN ALTINÖZ "Şehircilik ve Kültürel Mirası Koruma Eğitimi" başlıklı ve Doç. Dr. Anlı ATAÖV, Arş. Gör. Duygu CİHANGER, Dr. Ender PEKER ve Funda ERKAL "İklim Değişikliği Bağlamında Şehircilik Eğitimine Düşüngüsel (Reflektif) ve Deneyimsel bir Yaklaşım" başlıklı bildirilerin sunumlarını gerçekleştirdiler.

8A oturumuna paralel olarak Kubbealtı salonunda başlayan "Şehircilik ve Toplum" başlıklı 8B oturumu, Doç. Dr. Zerrin Ezgi KAHRAMAN`ın oturum başkanlığında başladı. Oturumda; Dr. Melis OĞUZ "Şehir Planlama Eğitiminde "Toplumsal Cinsiyet"in Yeri" başlıklı, Doç. Dr. Savaş Zafer ŞAHİN "Şehircilik Temelli Akademik Eğitim-Öğretimin Savunucu/Katılımcı Özne Odaklı Yakınsamasına İlişkin Bir Değerlendirme" başlıklı, Yrd. Doç. Dr. Olgu ÇALIŞKAN, Arş. Gör. Duygu CİHANGER ve Arş. Gör. Onur TÜMTÜRK "Heterotopyayı Tasarlamak: Toplumsal İdeolojiden Mekansal Kurguya Çoklu ve Çoğulcu Kentsel Tasarım Deney(im)i" başlıklı ve Arş. Gör. Pınar ÇOBANYILMAZ ÖZTÜRK "Muhalefet ve Mücadele Pratiğinde Şehirci ve Şehircilik: Plancının Toplumsallığı" başlıklı bildirilerin sunumlarını gerçekleştirdiler.

Kent Planlama Basın Ödülleri Töreni;

Oturumlar sonrasında Şehir Plancıları Odası tarafından her yıl 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü kapsamında, "yaptıkları haber ve yayınlarla kent kültürüne ve kentlilik bilincine katkı yapan, kentsel sorunları gündeme taşıyıp izleyen, kent ve bölge planlama bilimi ile şehir planlama mesleğinin bilimsel ve teknik görüşlere duyarlılık gösteren" basın mensuplarına mesleki teşekkür amacıyla verilen "Kent Planlama Basın Ödülleri" açıklandı. Bu kapsamda;

·        Ulusal Basın dalında ; Evrensel Gazetesi‘nden Metehan UD;

·        Yerel Basın dalında ; Ankara SOLFASOL Gazetesi;

·        Radyo programı dalında ; Açık Radyo-"Kentin Tozu" programı;

·        Ulusal TV Programı dalında ; CNNTÜRK TV "Yeşil Doğa" programı;

·        İnternet Haberciliği dalında ; "arkitera.com" haber portalı

kent Planlama Basın Ödülüne layık görülmüşlerdir.

Şehircilik ve Eğitimi Paneli;

Kongrenin son oturumu, "Şehircilik ve Eğitimi" başlığında ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Başkanı Prof. Dr. H. Çağatay KESKİNOK`un oturum başkanlığında, şehircilik ve şehircilik eğitiminin duayyen hocalarının katılımıyla gerçekleştirildi. Oturumda; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi`nden Prof. Dr. Ruşen KELEŞ, Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü`nden Prof. Dr. Zekai GÖRGÜLÜ, Dokuz Eylül Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü`nden Prof. Dr. K. Mert ÇUBUKÇU, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Şehir ve Bölge Planlama Bölümü`nden Doç. Dr. Semahat ÖZDEMİR, Mersin Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü`nden Yrd. Doç. Dr. Fikret ZORLU ve Doğa Derneği Kurucu Üyesi ve Şehir Plancısı Gökmen ARGUN`un katılımıyla gerçekleşti.

 

 

Ülkemizde bu yıl 40`ıncısı gerçekleştirilen ve 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü`nün başlıca kurumsallaşmış etkinliği olan Türkiye Şehircilik Kolokyumu ve 8. Türkiye Şehircilik Kongresi, Türkiye`nin çok sayıda kentinden Ankara`ya gelen şehir plancıları ve şehircilik öğrencilerinin yanı sıra, başta kamu yönetimi alanı olmak üzere, planlama ve yerel yönetimler ile ilgili farklı alanlardan uzman ve akademisyenlerin de ilgi gösterdiği bir etkinlik oldu. 

 

 
Copyright © 2007-2018
TMMOB Şehir Plancıları Odası

 
ATATÜRK BULVARI BULVAR APT. 219/ 7 ÇANKAYA/ANKARA
TEL: (+90) 312 418 30 75   FAKS:(+90) 312 417 90 55
e-POSTA: spo@spo.org.tr

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.

ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME

Hesap No'larımız:
POSTA ÇEKİ = 107581
İŞ BANKASI =TR 150 00 64 00 000 142 990 496 497
VAKIFBANK =TR 230 00 150 01 58 00 184 530 2308
GARANTİ BANKASI =TR 33 000 62 000 52 80 000 62 99 383

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.