TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ
ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI

16 AĞUSTOS 2018 PERŞEMBE  

HAKKIMIZDA MEVZUAT YAYINLAR KOMİSYONLAR TUPOB KOLOKYUM
ADANA  ANKARA  ANTALYA  BURSA  DİYARBAKIR  İSTANBUL  İZMİR  KAYSERİ  KONYA  MUĞLA  SAMSUN  TRABZON
SPOBİS ÜYE GİRİŞİ SPOBİS PERSONEL GİRİŞİ

GENEL MERKEZ 

 
 
b_haber_bulteni.gif, 3,9kB
b_haber_bulteni.gif, 3,9kB
b_haber_bulteni.gif, 3,9kB
 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 51  > Sonraki >  >> Son >>
 

31. DÜNYA ŞEHİRCİLİK GÜNÜ KOLOKYUMU 7-8-9 KASIM'DA TODAİE KONFERANS SALONUNDA GERÇEKLEŞİYOR

Bilindiği üzere bu yıl Ankara'da Odamız ve ODTÜ Kentsel Politika Planlaması ve Yerel Yönetimler Anabilim Dalı işbirliğiyle 7-8-9 Kasım 2007 tarihlerinde 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü etkinlikleri kapsamında "Planlama Meslek Alanı: Geçmişten Geleceğe" başlıklı 31. Kolokyum düzenlenecektir.

ÖZGÜR-DEMOKRATİK VE EŞİTLİKÇİ BİR TÜRKİYE İÇİN 3 KASIM’DA ANKARA’DAYIZ!

Türkiye önemli bir tarihsel eşikte bulunmaktadır. Türkiye halkı ya 12 Eylül’den bu yana adeta bir karabasan gibi üzerine çöreklenen neo-liberal ekonomik politikalara ve Türk-İslam sentezi anlayışına dayalı muhafazakâr politikalara teslim olmaya devam edecek ya da özgür, demokratik ve eşitlikçi bir Türkiye’den yana taraf olarak umut dolu, aydınlık yarınlara adım atacaktır...

KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİLİĞİ İSTANBUL EĞİTİM PROGRAMI SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

29-30 Eylül 2007 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşen Kamulaştırma Bilirkişiliği Eğitim programı sınav sonuçları açıklandı.

SAMSUN’DA YAPILACAK OLAN KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ 27-28 EKİM 2007 TARİHİNE ERTELENDİ

Odamızın Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde yürütülen Kamulaştırma Bilirkişiliği eğitim programlarının üçüncüsü 20-21 Ekim 2007 tarihinde Samsun’da yapılacağı duyurulmuştu...

31. DÜNYA ŞEHİRCİLİK GÜNÜ FOTOĞRAF YARIŞMASI "SOKAK BENİM"

Kentin fiziki yapısında eksik olan “sosyal mekanın”, kentli genç topluluklarınca baştan kurgulanışını belgelemeyi amaçlayan bu yılki fotoğraf yarışması "sokak benim" planlama öğrencilerini ve plancıları kentin planlanmayan fakat sosyal hayatın bir uzantısı olarak gelişen mekanlarını görmeye, ve göstermeye teşvik ediyor.

KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİLİĞİ ANKARA EĞİTİM PROGRAMI SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

15-16 Eylül 2007 tarihlerinde gerçekleşen Kamulaştırma Bilirkişiliği Eğitim programı sınav sonuçları açıklandı.

KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİLİĞİ EĞİTİM PROGRAMLARININ İLKİ ANKARA'DA GERÇEKLEŞTİ

Odamızın Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde yürütülen Kamulaştırma Bilirkişiliği eğitim programlarının ilki 15-16 Eylül 2007 tarihinde TMMOB İMO Kültür Kongre Merkezinde gerçekleşti.

RACİ BADEMLİ İYİ UYGULAMALAR ÖDÜLÜ SON BAŞVURU TARİHİ YAKLAŞIYOR

TMMOB Şehir Plancıları Odası, “TMMOB Şehir Plancıları Odası Raci Bademli İyi Uygulamalar Ödülü” adı altında kentsel planlama/tasarım, bölgesel kalkınma ve şehircilik konularında sorun çözmeye yönelik başarılı plan ve projeler ile uygulamalara ilişkin değerlendirme ve ödüllendirme amaçlı bir yarışma düzenlemektedir.

BAKANA CEVAP: TÜRKİYE SU İÇİNDE YÜZMÜYOR

Su uzmanları Çevre Bakanı Eroğlu’nun “Türkiye’de ihtiyacın 10 katı su var” açıklamasına, “Su fakiri değil, planlama fakiriyiz ama bakanın dediği gibi ihtiyacın 10 katı su yok, şu anda suya erişiyor olmamız su içinde yüzdüğümüz anlamına gelmez” dedi.

İZMİR ŞUBE’NİN KÜLTÜRPARK'TAKİ “OTOPARK ÇUKURU” HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

TMMOB Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi, İzmir Kültürpark’ta yer altı otoparkı oluşturmak amacı ile başlatılan inşaatın durdurulması için ŞPO, PMO ve ZMO İzmir Şbelerince açılan davayı kazanması üzerine 24.08.2007 tarihinde bir basın açıklaması yapmıştır.

ŞEHİRCİLİK ARAŞTIRMA VE EĞİTİM MERKEZİ KURULUYOR

TMMOB Şehir Plancıları Odası 24. Olağan Genel Kurulu’nda görüşülen ve kabul edilen “Şehircilik, Politika Geliştirme,Eğitim ve Araştırma Enstitüsü Komisyonu Raporu” ile oda bünyesinde bir “Şehircilik Enstitüsü” kurulması öngörülmüştür.

DÜNYA ŞEHİRCİLİK GÜNÜ'NÜN YERİ VE KONUSU BELLİ OLDU...

Yürütme Kurulu’nun 19.03.2007 tarihinde yaptığı toplantıda; Ankara’da ODTÜ Kentsel Politika Planlaması Ana Bilim Dalı’nın ev sahipliğinde yapılacak kolokyumun konu başlığı “Planlama Meslek Alanı, geçmişten geleceğe” olarak belirlenmiştir.

HÜLAGÜ BULGUÇ'U KAYBETTİK.

Üyelerimizden 1248 sicil numaralı Hülagü Bulguç'u bugün kaybetmiş bulunuyoruz. Cenazesi 16 Şubat 2007 Cuma günü öğle namazına müteakiben Alsancak Hocazade Camiinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİLİĞİ EĞİTİMLERİ YAPILACAKTIR

Odamızın Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde yürüteceği Kamulaştırma Bilirkişiliği eğitim programlarının 2007 yılının Temmuz-Ekim ayları arasında tamamlanması planlanmaktadır. Bu amaçla eğitim programının hazırlanması ve eğitime katılacakların isimlerinin belirlenmesi çalışmalarına başlanmıştır.

ÜYELERİMİZE VE KAMUOYUNA DUYURULUR

Son günlerde, TMMOB Mimarlar Odası Serbest Mimarlık Hizmetlerini Uygulama,Tescil ve Mesleki Denetim Yönetmeliği'nin 6. Maddesinin kısmen iptali istemiyle, TMMOB Şehir Plancıları Odası'nın, Danıştay nezdinde açmış olduğu dava sonucunda, kimi çevrelerce, Mimarların, imar planları ve Koruma Amaçlı imar planlarıyla ilgili olarak, plan müellifliğinin tanındığı ve Danıştay'ca bu yönde karar tesis edildiği yönünde yanlış ve amacını aşan yorumlar yapılmaktadır.

PLANLAMA DERGİSİ 2006/2 SAYISI ÇIKTI

Planlama Dergisi 2006/2 sayısı Kentsel Dönüşüm dosya konusu ile ÇIKTI, Planlama Dergisinin bu sayısında, kent mekanına yönelik bu düzenleme çabasını toplumsal, yasal, mekansal boyutları ile tartışmaya açıyoruz.

CUMHURİYET GAZETESİNE AÇIK MEKTUP

Miyase İlknur imzasıyla yayımlanan bu habere ilişkin, bir yanlış anlama ve eksik ya da yanlış bilgilenme olabileceği düşüncesiyle gün boyu süren arama ve mücadeleler sonrasında günün sonunda, haberin sahibine ulaşma şansına nail olabildik!

CUMHURBAŞKANI SEZER'DEN CARGILL'E VETO

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 5557 sayılı "Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun"u kısmen veto etti ve TBMM'ye iade etti.Sezer gerekçesinde yasanın kamu yararıyla bağdaşmadığını, bir yabancı şirket ya da belirli şirketlerin hukuka aykırı durumları ve etkinliklerinin yasanın güvencesi ve koruması altına alındığını, düzenlemenin "ayrıcalık" tanıma niteliği taşıdığı belirtildi.

TMMOB, "CARGILL YASASI"NIN VETO EDİLMESİ İÇİN GAZETELERE İLAN VERDİ

TMMOB, kamuoyunda "Cargill Yasası" olarak bilinen ve TBMM'de kabul edilen 5557 sayılı "Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu'nda Değişiklik Yapılması Hakkında Yasa"nın veto edilmesi ve kamuoyunu bu konuda duyarlılığa davet etmek için 1 Aralık 2006 tarihinde Birgün, Cumhuriyet ve Evrensel gazetelerine ilan verdi.

TMMOB BURSA BİLEŞENLERİNDEN CUMHURBAŞKANI'NA CARGILL İÇİN MEKTUP

Bursa şubemizin de içinde bulunduğu TMMOB Bursa Bileşenleri, geçen hafta Meclis'ten geçen ve kamuoyunda "Cargill Yasası" olarak bilinen 5403 sayılı "Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Yasası"nda değişiklik yapılmasını öngören yasa teklifiyle ilgili olarak Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e mektup gönderdi.

 
Copyright © 2007-2018
TMMOB Şehir Plancıları Odası

 
ATATÜRK BULVARI BULVAR APT. 219/ 7 ÇANKAYA/ANKARA
TEL: (+90) 312 418 30 75   FAKS:(+90) 312 417 90 55
e-POSTA: spo@spo.org.tr

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.

ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME

Hesap No'larımız:
POSTA ÇEKİ = 107581
İŞ BANKASI =TR 150 00 64 00 000 142 990 496 497
VAKIFBANK =TR 230 00 150 01 58 00 184 530 2308
GARANTİ BANKASI =TR 33 000 62 000 52 80 000 62 99 383

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.